НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 10535030 Картинка 7109465 Картинка 7959043 Картинка 3104752 Картинка 7211426 Картинка 6306378 Картинка 636908 Картинка 6027150 Картинка 5749041 Картинка 8404935

Борислав Найденов е шампион в първото онлайн студентско състезание в България

Публикувано на 23 април 2020

Първокурсникът в НСА „Васил Левски“, Борислав Найденов, стана абсолютен шампион в първото онлайн студентско първенство по таекуондо в България. Бронзовият медалист от световното първенство в дисциплината „Ханмаданг“ през 2017 г., показа прецизност в изпълненията си и заслужено спечели победата в крайното класиране на шампионата, организиран от Спортната академия и Българска федерация по таекуондо.

В надпреварата се включиха студентите от специалност „Таекуондо“, за да излъчат победителя в дисциплината „Форма“. Посредством социална платформа те изиграваха съчетанията си и получаваха на момента оценки от съдиите.

Участие в онлайн първенството взеха и европейските вицешампиони Никол Чобанова от IV курс и Митко Джорджев – II курс, които макар и шампиони по спаринг, се представиха достойно.

Онлайн състезанието бе един успешен експеримент, чрез който НСА „Васил Левски“ и БФ Таекуондо показаха, че дори в условията на изолация, провеждането на спортни състезания онлайн е възможно и носят положителни емоции както на участниците, така и на зрителите.

Преди повече от месец НСА стартира инициативата #Спортувай вкъщи, при която на фейсбук страницата й всеки делничен ден продължават да се излъчват на живо тренировки по таекуондо, художествена гимнастика, както и занимания по гимнастика и йога.